BOLU İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Birimi Kurul Toplantıları Gerçekleşti

GÜNCELLENME TARİHİ: 01/12/2017


HAREKETLİ HAYAT KURUL TOPLANTISI

Toplumun obezite ile mücadele konusunda bilgi düzeyini artırmak, yeterli ve dengeli

beslenme ve düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazanmasını teşvik etmek amacıyla Bakanlığımız tarafından 29.09.2010 tarihli ve 27714 sayılı Resmi Gazetede Başbakanlık Genelgesi olarak yayımlanan “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” yürütülmektedir.

“Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında 30.11.2017 Perşembe günü saat 15:30’da İl Sağlık Müdürlüğü 4. Kat İzzet Baysal Toplantı Salonunda "Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Kurulu" toplantısı gerçekleştirilmiştir. Toplantıda sağlıklı beslenme, hareketli yaşam ve fiziksel aktivite konularında Bakanlık tarafından yürütülen programlar ve yapılan çalışmalar konuşulmuş ardından diğer kurum ve kuruluşlar ile yapılacak etkinlikler tartışılmıştır.

Kronik Hava Yolu Hastalıklarını Önleme ve Kontrol Programı İl Koordinasyon Kurulu

30.11.2017 tarihinde Sağlık İl Müdürlüğü  toplantı salonunda Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Birimi Sorumlusu  Dr. Esra UCA başkanlığında  “Kronik Hava Yolu Hastalıklarını Önleme ve Kontrol Programı İl Koordinasyon Kurulu” toplantısı  yapılmıştır. 

2017 İl Kanser Danışma Kurulu”

30.11.2017 tarihinde Sağlık İl Müdürlüğü toplantı salonunda Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Birim Sorumlusu Dr. Esra UCA başkanlığında, “ 2017 İl Kanser Danışma Kurulu” toplantısı yapılmıştır.   Toplantıda, ilimizde yapılan kanser tarama sayı ve sonuçları, kanser tarama sayılarını artırmak için yapılanlar, eğitim ve etkinlikler kurula katılanlarla paylaşılmış olup, birinci, ikinci ve üçüncü basamak sağlık kurumları arasında koordinasyon ve bilgilendirmenin önemi vurgulanmıştır.Bize Ulaşın

Bolu İl Sağlık Müdürlüğü
Borazanlar Mah. Hattat Emin Barın Cad.No:58 BOLU
Tel: (0374) 215 03 40
e-mail: bolu@saglik.gov.tr
kep: boluilsaglikmudurlugu@hs01.kep.tr